En Popüler Oyunlar

Oyun endüstrisi son yıllarda o kadar büyüdü ki artık bazı oyunlardan elde edilen gelirler Hollywood filmleri ile yarışacak gelir düzeyine ulaştı. Her geçen gün daha iyi Android oyunları çıkıyor.  Oyun piyasasının her geçen gün daha da genişlemesi ile hangi oyunu oynayacağımızı şaşırır hale geldik. Eğer sıkı bir oyun meraklısı değilseniz bu oyunların takibi gerçekten de çok zor.

1970’li yıllara damgasını vuran Atari oyunundan itibaren bugüne kadar sayısız efsane oyun geldi, geçti.  Bir zamanlar dijital oyunlar için tek seçenek bilgisayarlardı. Günümüzde ise oyun geliştiricileri mobil platformlar ile de oyunculara eşsiz bir oyun deneyimi sunuyor.   Bunda mobil cihaz donanımlarının ciddi anlamda gelişmiş olmasının etkisi çok büyük. Günümüzde yeni nesil oyuncular boş zamanlarında her yerde kullanabildikleri mobil cihazları üzerinden oyun oynuyorlar ve yeni oyunlar keşfetmeyi tercih ediyorlar. Doğal olarak bu da mobil uygulama mağazalarında yer alan en popüler oyunlar her geçen gün artırıyor.

Mobil stratejik savaş, aksiyon, spor ve zeka oyunları o kadar çoğaldı ki bu oyunlar arasında seçim yapmak çok zorlaştı.

Fakat her insan gibi her oyun da aynı yapılmıyor ve bazıları farklı olarak diğerlerinden çok daha büyük  kitlelerin ilgisini çekmeye başarıyor. Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar sayesinde mobil oyunlar bilgisayar oyunlarının yerini almaya başladı. Özellikle son dönemlerde android oyunlarının grafik ve performans bazında oldukça geliştirildiğini görüyoruz.  

Gelmiş Geçmiş En Popüler Oyunlar:

1-Tetris

2- Super Mario 64

3- The Legend of Zelda: Ocarina of Time

4- Doom

5- Ms. Pac-Man

6- Minecraft

7- The Legend of Zelda

8- Super Mario Bros.

9- The Oregon Trail

10- World of Warcraft

11- Sid Meier’s Civilization IV

12- Final Fantasy VI

13- SimCity 2000

14- Quake

15- Counter-Strike

16- Grand Theft Auto III

17- Half-Life 2

18- Rise of the Tomb Raider

19- Space Invaders

20- Zork

Yayım tarihi
içerikler olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir